Dobermanka czuwała przy chorej na alzheimera


W Północnej Karolinie na 17 godzin zaginęła chora na alzheimera kobieta. Dobermanka Duchess przez cały ten czas nie opuściła jej ani na krok.

Pewnego wtorkowego popołudnia Dottie Schnabel wyszła ze swą dobermanką Duchess na spacer, jak miała w zwyczaju robić codziennie. Tym razem jednak nie wróciła do domu. Jej mąż, Dick Schnabel, od razu rozpoczął poszukiwania, w które włączyła się też policja i sąsiedzi. Znakiem rozpoznawczym kobiety miał być towarzyszący jej pies.

Przez cały wieczór nigdzie nie było śladu ani kobiety, ani dobermana. Następnego dnia rano na poszukiwania wyruszył śmigłowiec. Piloci szybko dostrzegli kobietę leżącą w polu pszenicy, blisko lasu, który rośnie za domem Schnabelów. Obok leżała wtulona w opiekunkę Duchess.

Gdy Dottie Schnabel ułożono w karetce pogotowia, Duchess próbowała dostać się do środka, by właścicielka nie odjechała bez niej.

Według Dicka Schnabela, dobermanka nigdy nie odchodzi od jego żony nawet na krok. Zawsze ma ją na oku – właściciel zastanawiał się nawet, czy suczka kiedykolwiek śpi, bo nawet w środku nocy jest gotowa podążać za swą panią.

Po badaniu okazało się, że Dottie Schnabel nic się nie stało. Miała na ciele kilka drobnych skaleczeń i parę ukąszeń komarów. AW


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments