Dorota Sumińska o psie i kocie od A do Z

„Dzięki dr Sumińskiej moja sunia jeszcze żyje. Rozpoznałam bez pudła objawy skrętu żołądka, bo kilka miesięcy wcześniej wysłuchałam audycji pani Sumińskiej. Wielkie dzięki za propagowanie wiedzy i miłości do zwierząt”.

„Uwielbiam dr Dorotę Sumińską za inteligencki etos – miłość i szacunek do przyrody, ludzi, wolność wewnętrzną, ekscentryczność. W czasach, gdy każdy marzy, żeby zostać niewolnikiem firmy, i posiadanie psa to kłopot, odpowiedzialność, koszt lub plan na emeryturę, dr Sumińska to prawdziwa bohaterka!”.

Tak piszą forumowicze o Dorocie Sumińskiej – lekarzu weterynarii, niekwestionowanym autorytecie w dziedzinie relacji między ludźmi i zwierzętami – która po raz kolejny podzieli się swoją wiedzą ze wszystkimi, którzy chcą lepiej poznać swoich czworonożnych pupili i lepiej umieć im pomóc.

Dorota Sumińska od lat upowszechnia wiedzę o naszych braciach mniejszych, burząc stereotypy i mówiąc w przystępny sposób o ważnych i trudnych problemach. Pierwsza w Polsce promowała zrozumienie zachowań psów i kotów według popularnej obecnie metody behawioralnej, polegającej na poznaniu gatunkowych różnic w postrzeganiu świata. Jest autorką kilkunastu książek, pisze felietony o zwierzętach i prowadzi program „Wierzę z zwierzę” w radiu TOK FM. Podczas prowadzonych przez siebie szkoleń porusza następujące tematy:

– komunikacja i mowa ciała – zrozumienie języka zwierząt,
– wychowanie – jak rozwiązywać najczęstsze problemy,
– życie społeczne – relacje z dorosłymi, dziećmi i zwierzętami domowymi,
– bezpieczeństwo – dom, spacer, podróż,
– zdrowie – najczęstsze choroby, kiedy konieczna jest wizyta u weterynarza, jak podawać leki,
– dieta – zasady żywienia, prawdy i mity.

Szkolenia odbędą się w Warszawie 19 lipca 2014 roku (sobota) – „Kot od A do Z”, 20 lipca 2014 roku (niedziela) – „Pies od A do Z” w Centrum Konferencyjnym Golden Floor w Warszawie, Al. Jerozolimskie 123A, koszt: jedna część – 350 zł, całość – 630 zł, szczegóły: http://szkolenia.fundacjakaruna.org. MC