Druga karetka dla zwierząt w Polsce


Opolskie gabinety weterynaryjne Doggy Dream od początku sierpnia mają karetkę weterynaryjną, która jeździ na wezwanie do chorych i rannych zwierząt z Opola i okolic.

– Gdy cztery lata temu zakładaliśmy pierwszy gabinet weterynaryjny, na portalach i forach skupiających właścicieli psów, kotów i innych zwierząt, czytaliśmy, że opiekunowie mają największy problem, gdy stanie się coś poważnego i nie ma jak przewieźć zwierzęcia do lekarza albo lekarz przyjeżdża z torebeczką i nie jest w stanie pomóc. Już wtedy chcieliśmy uruchomić karetkę, ale udało nam się to dopiero teraz – opowiada Wiktor Jezierski, współwłaściciel gabinetów weterynaryjnych Doggy Dream, które mają drugą karetkę weterynaryjną w Polsce po katowickim SmartVecie, o którym pisaliśmy w kwietniu.

Opole to miasto średniej wielkości i dotarcie ze zwierzęciem do weterynarza nie jest zbyt trudne nawet w nocy. To nieduże odległości i zawsze można wziąć taksówkę. Gorzej sytuacja wygląda w okolicznych miejscowościach, gdzie brak całodobowej opieki. – Gdy mieliśmy już karetkę, ale jeszcze ją wyposażaliśmy, w miejscowości odległej od Opola o około 30 km pies powiesił się na płocie. Właścicielom w takiej sytuacji trudno pomóc pupilowi, bo nie mają odpowiedniej wiedzy. Pies bardzo krwawił, a godzinę trwało, nim opiekunowie dowieźli go do gabinetu. W takich sytuacjach karetka może się bardzo przydać – mówi Jezierski.

Karetkę zakupiono w Niemczech, służyła tam ludziom. Wyposażona została w tlen medyczny, wentylację, instalację elektryczną (dzięki temu można się na miejscu podpiąć do miejscowej instalacji i wykonać mały zabieg), zestawy chirurgiczne, mikroskop, kardiomonitor, a wkrótce znajdzie się w niej aparat USG. – Życie pokazuje, co jeszcze trzeba uzupełnić – mówi Jezierski. – Po każdym wyjeździe, a było ich dotąd kilka, pytam lekarki, czy miały wszystko, co potrzebne, by pomóc psu w danym wypadku.

Dopłata do wyjazdu karetki wynosi 30 zł na terenie Opola i tyle samo w okolicy w godz. 9-17. Od 17 popołudniu  do 9 rano poza Opolem trzeba zapłacić 50 zł.

Gabinety Doggy Dream organizują też pod patronatem prezydenta Opola akcję „Mobilny weterynarz” – odwiedzają karetką okoliczne miejscowości i udzielają bezpłatnych porad. Harmonogram wizyt można znaleźć na fanpage’u gabinetów na Facebooku. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments