Dwa tysiące dolarów za psa na uwięzi

fot. Thinkstock

Właścicielom, którzy będą przywiązywali swoje psy i pozostawiać je bez opieki, grozi ostrzeżenie, a jeśli ponownie złamią nowe przepisy (obowiązujące od 18 maja), będą musieli zapłacić grzywnę w wysokości do 2 tys. dolarów. Tak postanowiły władze miasta Arlington w stanie Teksas w Stanach Zjednoczonych.

Przepisy dotyczą zarówno przywiązywania psów na posesji właściciela, jak również w miejscach publicznych, na przykład przed sklepem. Władze Arlington kierowały się dobrem zwierząt, które przebywając na uwięzi, często nie mają miski z wodą i są narażone na udar słoneczny. Gdy zaś próbują uwolnić się z opresji i przeskakują przez płot, giną w wyniku uduszenia. Chodzi też o to, by chronić ludzi, gdyż jest większe prawdopodobieństwo, że pies na uwięzi zaatakuje, jeśli poczuje się zagrożony.

Tak zaawansowanego prawa chroniącego dobrostan psów można by się spodziewać raczej po krajach skandynawskich, niż po Stanach Zjednoczonych. Być może jest to zapowiedź zmiany podejścia do ochrony praw zwierząt w Ameryce. MU

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments