Dzieci zebrały blisko 40 kg karmy


Bezdomne zwierzaki ze schroniska w Gaju koło Śremu otrzymały wspaniały podarunek – 40 kg karmy uzbieranej przez dzieci z Kórnika podczas imprezy z okazji Dnia Kundelka.

W Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu „Oaza” już po raz drugi z inicjatywy Magdaleny Janowskiej, szefowej Oaza Kids, świętowano Dzień Kundelka. Ubiegłoroczna impreza pokazała, że los bezdomnych psów nie jest maluchom obojętny. W tym roku nie było inaczej. Celem imprezy była m.in. zbiórka jak największej ilości jedzenia dla psów ze schroniska w Gaju koło Śremu.

Dzieci nie zawiodły, przyniosły prawie 40 kg karmy. A poza tym obejrzały film „101 Dalmatyńczyków”, śpiewały piosenki o psach, a także wzięły udział w zajęciach plastycznych związanych z tematem spotkania. To jednak nie wszystko. Organizatorzy zadbali nie tylko o dobrą zabawę. Podczas spotkania dzieci miały okazję porozmawiać z opiekunami o prawach zwierząt oraz o tym, jak ważny jest szacunek dla czworonogów jako żywych istot, które czują i myślą. – Imprezę z pewnością powtórzymy za rok, bo była dla najmłodszych uczestników zajęć w naszym ośrodku ciekawą lekcją tolerancji i szacunku dla braci mniejszych – mówi Wojciech Kiełbasiewicz, kierownik kórnickiego centrum. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments