Poznaj niesamowitą Hannah


Hannah Okel z Waukesha w stanie Wisconsin obchodzi dziś swoje dziesiąte urodziny. Dlaczego piszemy o małej dziewczynce z kraju za oceanem? Z powodu odpowiedzi, jakiej udzieliła swoim bliskim i znajomym na pytanie o to, co chciałaby dostać na urodziny…

Hannah – choć dziś kończy dopiero 10 lat – doskonale wie, co będzie robić w przyszłości. Zostanie lekarzem weterynarii, by pomagać chorym zwierzętom. Ale to będzie dopiero za kilka lat, a na razie Hannah od dwóch lat prosi rodzinę i znajomych, by nie dawali jej prezentów na urodziny. Nie chce nowych sukienek, zabawek, gier czy wyprawy na trampolinę, jak dziewczynki w jej wieku.

Dziewczynka przytula się do psa
fot. Pinterest / Okel Family

A o co prosi rodzinę i znajomych? By pieniądze, które chcieliby przeznaczyć na prezenty dla niej, przekazali na rzecz Bow Wow Buddies Foundation. To organizacja, która zbiera fundusze na leczenie psów schroniskowych, a także pomoc rodzinom, których nie stać na pokrycie czasem wysokich kosztów leczenia ich podopiecznych. Dzięki takim ofiarodawcom jak Hannah, Bow Wow Buddies Foundation udało się już przeznaczyć około 2500 dolarów na ratowanie życia chorych czworonogów.

Jak taka mała dziewczynka wpadła na pomysł, by w ten sposób pomagać psom?

Postanowiłam tak, bo gdyby mój pies Scout musiał być operowany, a moja rodzina nie miałaby dość pieniędzy, by to opłacić, byłoby mi smutno. Dlatego proszę rodzinę i bliskich, by pomogli tym, których nie stać na leczenie swoich zwierzaków – opowiada Hannah telewizji WISN.

Życzymy Hannah, by udało jej się zrealizować swoje marzenia i zostać lekarzem weterynarii. Z pewnością będzie traktować swych pacjentów z miłością.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments