Egzamin z psem

fot. www.dal.ca

Wielkimi krokami zbliża się sesja na uczelniach. Jak obniżyć ciśnienie krwi przed egzaminem i zająć myśli czymś miłym? Może warto skorzystać z pomysłu studenta uniwersytetu Dalhousie w Kanadzie? Michael Kean, student trzeciego roku biologii środowiskowej, wpadł na pomysł stworzenia „pokoju szczeniąt”, który każdy z jego kolegów mógłby odwiedzić i pobawić się w nim z psem przed egzaminem.

Pierwsza sesja w „pokoju szczeniąt” odbyła się we wtorek 4 grudnia i wzięły w niej udział siedmioletnia goldenka Lulu, pięcioletni labradoodle Colby i dwuletni owczarek szetlandzki Charlie. Dlaczego nie były to, jak nazwa pomieszczenia wskazuje, szczeniaki? Ponieważ uznano, że przebywanie w tłumie nie podziałałoby dobrze na ich psychikę.

Lulu pomaga dzieciom i studentom

 

Pracownicy stowarzyszenia Therapeutic Paws of Canada szkolącego psy dogoterapeutów dla szpitali, domów opieki społecznej i szkół zdecydowali, że będą to zwierzaki, które ukończyły przynajmniej rok i są przygotowane do pracy z większą grupą osób. Na przykład goldenka Lulu pracuje już cztery lata i brała udział m.in. w programie „Paws to Read”, w którego ramach psy ze stowarzyszenia odwiedzały biblioteki i pomagały dzieciom mającym kłopoty z nauką czytania. Przez kolejne dwa dni lekarstwem na studencki stres były: spaniel kontynentalny miniaturowy papillon, dalmatyńczyk i bernardyn. Do wszystkich tworzyły się kolejki, w których stały setki studentów (tylko we wtorek 500). Studentka Rachel Foster po odwiedzeniu pokoju stwierdziła, że czuje się zrelaksowana i szczęśliwa, dodała też, że choć sama nie ma psów, bardzo je kocha.

Sheltie Charlie

 

Pomysł tak bardzo spodobał się studentom, że w ciągu doby informacją o specjalnym pokoju podzieliło się na Facebooku niemal 2000 osób, a poza tym trafiła ona do prasy, radia i telewizji, nawet w odległych Indiach. O amerykańskich studentach, którzy mogą zabierać swoje pupile do kampusu, czytaj TUTAJ. MC, KO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments