Eksperci od przytulania. Kto? Pitbule!


Pitbule, jak wiadomo, nie mają najlepszej prasy. Wiele osób uważa, że są groźne i niebezpieczne. Powoli jednak to podejście się zmienia i coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że są to psy takie jak wszystkie inne i że wiele zależy od tego, jak zostaną wychowane. Ta para pitbuli na pewno nie budzi grozy, a raczej wywołuje uśmiech i wzruszenie.

Jakiś czas temu media obiegła wiadomość, że według nowych badań psy wcale nie przepadają za przytulaniem ich przez opiekunów. Ale czy to rzeczywiście prawda? Stanley Coren, autor tej opinii, emerytowany profesor uniwersytetu British Columbia i znawca psów, w odpowiedzi na pytania dziennikarzy „The Washington Post” zwrócił uwagę, że jego tekst zamieszczony w „Psychology Today” opierał się tylko na luźnych obserwacjach i nie miał cech naukowego badania. Warto oczywiście zwracać uwagę na mowę ciała pupila i zorientować się, czy nie ma dość karesów (mogą na to wskazywać położone po sobie uszy czy nerwowe oblizywanie się).

Para pitbuli na filmie pokazuje jednak, że przytulanie nie jest wcale takie złe. Przynajmniej w ramach tego samego gatunku czy nawet rasy. Zatem miłej niedzieli z obrazem przytulonych pitbili przed oczyma 🙂 MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments