Ekspert radzi


Czy psy na wystawach muszą być prezentowane na ringówkach? Jakim psem jest staffordshire bull terrier?

Czy psy na wystawach muszą być prezentowane na ringówkach?
Ringówka może być wykonana ze sznurka, cienkiej taśmy lub skóry. Najlepiej dobrać ją kolorystycznie do umaszczenia psa – jasne psy prezentujemy na jasnych ringówkach, ciemne – na ciemnych. Ringówka nie jest obowiązkowa na wystawie. Naszego pupila możemy pokazać na zwykłej smyczy. Nie powinna ona jednak być zbyt długa ani zbyt szeroka. Unikajmy również szerokich obroży, bo mogą optycznie skrócić szyję zwierzęcia, przez co zaprezentuje się ono mniej korzystnie. Zmierzwiona pod obrożą sierść także nie dodaje psu urody – znacznie lepszym rozwiązaniem są cienkie łańcuszki, np. zaciskowe. Kolczatka na ringu jest niedopuszczalna.

Jakim psem jest staffordshire bull terrier?
Staffordshire bull terrier to pies wrażliwy, przywiązany do właściciela i lojalny wobec wszystkich domowników. Jest uważany za doskonałego przyjaciela dzieci. Wesoły, cierpliwy i łagodny, nie zachowuje się gwałtownie nawet podczas szalonych zabaw. Serdeczny w stosunku do ludzi, potrafi być także skutecznym obrońcą. Łatwo przystosowuje się do stylu życia właściciela. Może być zarówno aktywnym sportowcem, jak i towarzyszem spokojnych spacerów. Lubi dalekie wędrówki, ale także wylegiwanie się na kanapie. Będzie szczęśliwy w domu z ogrodem, lecz przyzwyczai się też do niewielkiego mieszkania. Wymaga łagodnego, konsekwentnego wychowania i bliskiego kontaktu z opiekunem. Bywa uparty i nie znosi przymusu, toteż w jego przypadku sprawdzą się tylko pozytywne metody szkolenia.

Jest potomkiem psów bojowych, dlatego jego stosunki z obcymi czworonogami nie zawsze są poprawne. Ważna jest wczesna socjalizacja i unikanie konfliktów w okresie dorastania. Zwierzęta, z którymi mieszka, na ogół traktuje przyjaźnie. Kłopoty mogą się pojawić, gdy trzymamy dwa samce tej rasy. Ułożenie go nie wymaga dużego doświadczenia. Prawidłowo wychowany może być dobrym przyjacielem niemal dla każdego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments