Urozmaicanie jedzenia


Jak mogę urozmaicić mojemu psu jedzenie?

To zależy, w jakim charakterze i JAKIE jedzenie. Pokarm przygotowywany w domu czy tzw. mieszany, należy uzupełniać odpowiednimi witaminami i minerałami, a także preparatami z NNKT. Należy to robić codziennie i stosować preparaty weterynaryjne, które nam gwarantują jakość i ilość odpowiednich witamin i minerałów.

Często też sposób, w jaki podajemy witaminy, jest ważny. Jeżeli potrząśniemy energicznie pudełkiem (tak, że pastylki zachrzęszczą), pies przybiegnie i chętnie je weźmie, zupełnie jak smakołyk. Gdy suplementy wrzucimy podstępem do karmy albo będziemy starali się je ukryć w jakimś innym pokarmie, nie będą już jedzone chętnie. Niezależnie jednak od tego, jak suplement psu smakuje, tabletka podawana podstępem i znienacka jest omijana w przeciwieństwie do czegoś, co aby zdobyć, trzeba zrobić sztuczkę i się namęczyć…

Jest na rynku wiele smakołyków dla zwierząt: naturalnych suszonych gryzaków, gryzaków ze skóry preparowanej, kości wędzonych, kostek i gryzaków na zęby czy po prostu ciastek. Musimy pamiętać, że w ciągu dnia ilość podawanych smakołyków między posiłkami nie może być większa objętościowo niż 1/5 sugerowanej ilości pokarmu dla naszego psa. To samo dotyczy dawanych do pogryzania surowych marchewek czy jabłek.

Musimy pamiętać, aby skontrolować mieszkanie, czy resztki smakołyków gdzieś nie zostały, bo pies może je znaleźć w zakamarkach po kilku tygodniach i się zatruć. Zwierzęta, które są w trakcie odchudzania, a także niejadki, nie powinny W OGÓLE otrzymywać smakołyków, tylko posiłki główne.

Redakcja portalu Psy.pl

Autor: Redakcja Portalu
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kasiek
kasiek
4 lat temu

Co do urozmaicenia jedzenia mają witaminy czy smakołyki? Urozmaicać powinno się różnymi rodzajami mięsa, jajami, różnymi warzywami, owocami, jakąś rybą, innym smakiem karmy, a nie dodawaniem witamin czy kupowaniem ciasteczek…