Żebranie przy stole a konflikt z tatą


Mój tata nie zgadza się żebym przyjeżdżała do rodziców na weekend z psem, bo mój pies żebrze przy stole. Rzeczywiście lubi patrzeć jak jemy i czasem prosi o jedzenie ale mi ani moim znajomym co mnie odiwedzają nie. Co zrobić żeby tata zgadzał się na przyjeżdżanie z Felkiem?

Dzień dobry Julo,

Warto porozmawiać z Tatą i dowiedzieć się dlaczego nie zgadza się na odwiedziny Felka. Czy sama obecność psa jest kłopotem, czy rzeczywiście określone zachowania.

Jeśli Tata nie akceptuje tylko określonych zachowań, takich jak wymienione żebranie przy stole, warto popracować nad jakimś rozwiązaniem. Zmienić zachowanie psa (np. nauczyć go spokojnego leżenia w swoim legowisku w trakcie posiłków rodziny, dając mu jakiś pyszny gryzak do gryzienia, czy Konga do wylizywania) lub też uniemożliwić mu żebranie, zostawiając go na czas posiłków w innym pomieszczeniu.

Posiadając zwierzęta warto również pamiętać, że nie każdy będzie je akceptował  i nie wszędzie możemy je zabrać. Nie wszyscy tolerują obecność zwierząt w domu i musimy to uszanować. Pozdrawiam.

Ewelina Włodarczyk

Psycholog, Instruktor Szkolenia Psów, behawiorysta
Centrum Kynologiczne Canid
www.canid.pl

Uniwersytet Mikołaj Kopernika w Toruniu
Zakład Etologii i Psychologii Porównawczej

Autor: Ewelina Włodarczyk
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments