Fundacja „Ja Pacze Sercem” – nominowana do nagrody Serce dla Zwierząt 2017


Fundacja powstała, by pomagać kotom, które niedowidzą lub są zupełnie niewidome.

Fundację utworzyła grupa osób, które wcześniej na forach internetowych zrzeszały się, by nieść pomoc niewidomym kotom. Samozwańczy miłośnicy kotów we własnym zakresie walczyli o środki na leczenie i karmę dla mruczków. Wszyscy inni skreślili je ze względu na ich ułomność. Aby ułatwić sobie pracę i skuteczniej szukać domów dla ślepaczków, które tych domów bardzo potrzebują, założyli na Facebooku fanpage „Ja Pacze Sercem”. Cztery lata później, w 2016 roku powstała fundacja o tej samej nazwie, która zrzesza już ponad 16 000 fanów.

Jak mówią działacze Fundacji Pomocy Kotom Niewidomym, niewidomy kot nie jest gorszy, nie można mu odmawiać prawa do beztroskiego życia. Ma takie samo prawo do szczęścia, jak wszystkie inne czworonogi, tak samo potrzebuje miłości i poczucia bezpieczeństwa, jak każdy widzący kot. Potrzebuje tylko pomocy człowieka, bez którego jest całkowicie bezradny. I tę pomoc zapewniają działacze i wolontariusze współpracujący z fundacją. Niewidome koty wyciągają ze schronisk (gdzie te zupełnie sobie nie radzą) i przygarniają z ulicy, by troskliwie się nimi zająć, wyleczyć, nakarmić i znaleźć odpowiedzialny dom.

Misją fundacji jest sprawić, by niewidzące koty przestały być niewidzialne. One co prawda nie widzą, ale patrzą sercem! Stąd nazwa fundacji Ja Pacze Sercem, której motto brzmi: „Nie bójcie się kotów niewidzących, bo one widzą więcej niż zwykłe koty”.

SMS: SERCE.5 pod numer 71750 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT).

Swój głos można oddać również poprzez formularz na dole strony www.sercedlazwierzat.pl.

Na stronie akcji znajduje się też więcej informacji o plebiscycie i regulamin głosowania.

Organizator plebiscytu

Partner główny

Partnerzy

                   

Patroni medialni

      

      

      

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments