Goldeny pomagają po tragedii w Bostonie


Wśród niosących pomoc po wybuchu na mecie maratonu w Bostonie są też golden retrievery – przez cały tydzień mieszkańcy Bostonu mogą liczyć na wsparcie pięciu specjalnie wyszkolonych psów.

Dwa z pięciu golden retrieverów na co dzień pracują z uczniami szkoły podstawowej w Newtown (amerykański stan Connecticut), natomiast trzy przyleciały do Bostonu z Chicago we wtorek. Psy zorganizowała charytatywna organizacja kościoła luterańskiego.

„Ludzie rozmawiają z psami, traktują ich jak futrzanych powierników. Dzięki goldenom możemy ludzi wesprzeć w tym trudnym momencie” – portalowi Today.com mówił Tim Hetzner, prezes organizacji charytatywnej kościoła luterańskiego.

Goldeny mają zostać w Bostonie co najmniej do niedzieli – wszystko zależy od tego, jak potrzebna będzie ich pomoc. Przebywają w kościele, który znajduje się kilka przecznic od mety maratonu, gdzie w poniedziałek doszło do zamachu. W każdej chwili wyszkolone psy mogą odwiedzić ponad setkę rannych przebywających w okolicznych szpitalach.

Jak goldeny wpływają na ludzi? Zdaniem Tima Hetznera uspokajają i pomagają radzić sobie z trudnymi emocjami, które targają ludzi w tak trudnych sytuacjach ja ta. AW  

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments