Test: Czy jesteś gotowy na drugiego psa?


Planujesz adopcję lub kupno drugiego psa, ale nie wiesz, czy to dobry moment i czy sobie z tym poradzisz? Nasz test pozwoli ci to sprawdzić!

Czy jesteś gotowy na drugiego psa? Sprawdź wyniki!

33-40 punktów

  • Na co jeszcze czekasz?

Wygląda na to, że jesteś doskonale przygotowany na kolejnego zwierzaka, a do całej sprawy podchodzisz z głową i spokojem. Co więcej, również twój psiak będzie przeszczęśliwy, mając w domu drugiego czworonoga. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by wasza rodzina powiększyła się o kolejnego futrzaka. Gratulujemy tej decyzji i już ci zazdrościmy!

25-32 punktów

  •  Bierz, byle z głową

Wszyscy domownicy zgadzają się na psa, twój pupil dobrze czuje się w towarzystwie innych czworonogów, a ty będziesz miał czas na zadbanie o potrzeby obydwu zwierzaków? To znaczy, że możesz już poważnie myśleć nad wzięciem drugiego psa! Nim znajdziesz swojego drugiego futrzastego wybranka, poświęć jeszcze chwilę na doszlifowanie przywołania i pozostałych podstawowych komend, by w chwili zjawienia się drugiego psiaka twój czworonóg umiał zachowywać się idealnie.

17-24 punktów

  • Przemyśl to jeszcze 10 razy!

Przy dużej dozie ostrożności i wsparciu fachowca wprowadzenie drugiego czworonoga do waszego życia jest możliwe. Jednak przy podejmowaniu decyzji o drugim psie musisz wziąć pod uwagę nie tylko swoje możliwości, ale także samopoczucie twojego czworonoga. Pamiętaj – drugi pies powinien być dla niego kompanem, nie wrogiem! Dlatego nie kieruj się wyłącznie własnymi preferencjami i szukaj takiego zwierzaka, którego twój pupil łatwiej zaakceptuje.

10-16 punktów

  • Niekoniecznie…

Nie jest to najlepszy moment na powiększenie rodziny o kolejnego psa – ani ty, ani twój obecny zwierzak nie jesteście na to gotowi. Zadbaj o lepszą sytuację życiową, postaw na socjalizację czworonoga i popracuj nad rozwiązaniem jego problemów. Dopiero wtedy wróć do tego tematu, ale wciąż podchodź do tego pomysłu z dużą rozwagą.

8-9 punktów

  • Absolutnie nie!

W twoim przypadku wzięcie drugiego psa to kompletna pomyłka. Już teraz twój obecny pies nie ma lekkiego życia, a sprowadzenie mu na głowę kolejnego zwierzaka zrobi tylko dodatkową krzywdę. Nie wydaje nam się też, żebyś ty był choć trochę przygotowany na taką odpowiedzialność. Zajmij się najpierw dobrze swoim obecnym zwierzakiem, a o kolejnym pomyśl dopiero za parę lat!

Autor: Aleksandra Prochocka