Grace z drutem w pysku odzyskała zaufanie do człowieka

Fot. You Tube

Znaleziona na ulicy z drutem, który ktoś włożył jej w pysk i zawiązał na karku, suczka Grace trafiła pod opiekę Animal Aid India. Jej stan był bardzo ciężki nie tylko z powodu poważnej rany uniemożliwiającej jedzenie i picie, ale także dlatego, że cierpienie jakiego doznała, odebrało jej wiarę w człowieka i chęć życia.

Wolontariusze z organizacji Animal Aid India, ratującej zwierzęta w potrzebie w Indiach, zaopiekowali się suczką znalezioną na ulicy, która była bliska śmierci. Wyjątkowo okrutny człowiek celowo umieścił jej drut w pysku i zawiązał wokół karku. Zrobił to być może dlatego, że chciał ją udusić, a na pewno zamierzał pozbawić ją możliwości jedzenia i picia. Suczka miała głęboką ranę na karku i w pysku, ale widać było po jej zachowaniu, że uraz, jakiego doznała z powodu okrucieństwa człowieka, poważnie odbił się także na jej psychice.

Film pokazuje długą i trudną drogę, jaką przebyła Grace w przytulisku prowadzonym przez Animal Aid: od usunięcia drutu, poprzez leczenie, aż do odzyskania zaufania do człowieka. Widzimy, jak wolontariusze powoli przekonywali ją do siebie; jak stawiała swoje pierwsze kroki w schronisku po długim okresie nieruszania się spod dającego ciepło i bezpieczeństwo kocyka; jak zaczęła się cieszyć z kąpieli w misce z wodą. Dzisiaj Grace jest już zdrowa, bezpieczna, otoczona opieką i miłością człowieka, na co z pewnością zasłużyła. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
oliwcia123
4 lat temu

🙂 jak dobrze że ją znależli….