Historia miłosna

fot. Facebook

Oto opowieść o dwóch psach, których nic nie rozłączy, a ludzie – chociażby ich opiekunowie – mogą się od nich wiele nauczyć o tym, czym jest prawdziwe uczucie.

Dwa duże mieszańce Ben (4,5 roku) i Jade (rok) poznały się na ulicach amerykańskiego miasta Terre Haute (w stanie Indiana). Ich romans po kilku miesiącach zaowocował miotem szczeniąt, a gdy jeszcze Jade była w ciąży, pracownicy Terre Haute Humane Society złapali psy i umieścili w schronisku.

Wkrótce potem uczucie zakochanej pary zostało wystawione na próbę – Courtney i Jason Lawlerowie adoptowali Bena. Jade w tym czasie przebywała wraz ze szczeniakami w domu tymczasowym i wróciła do schroniska, gdy maluchy były już samodzielne, ale w boksie nie było już Bena.

Przez trzy tygodnie u państwa Lawlerów Ben zachowywał się normalnie i wydawało się, że podoba mu się w nowym domu. Ale pewnego dnia zniknął bez śladu.

Okazało, że pies przez ponad 12 godzin, mimo mrozu, szukał drogi do Terre Haute Humane Society, aż dotarł do celu oddalonego o 16 km. Ku zdziwieniu pracowników schroniska pojawił się nagle znikąd, znalazł boks Jade i zaczął lizać ją przez siatkę.

Lawlerowie, gdy dowiedzieli się, co się stało, szybko zrozumieli, że psy nie mogą bez siebie żyć. Odebrali więc z przytuliska nie jednego, a dwa czworonogi i wrócili do domu.

Teraz Ben i Jade znów są nierozłączni. Courtney i Jason Lawlerowie uświadomili sobie, jak wiele uczuć mają te zwierzaki, jak potrafią się traktować – nierzadko lepiej niż ludzie nawzajem. AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments