Hokeiści psom


Drużyna hokejowa z Chicago we współpracy z organizacją Animal Care and Control pomogła w ciągu ostatnich 12 lat znaleźć nowy dom 1035 bezpańskim psom.

 

Wszystko dzięki programowi adopcyjnemu Chicago Wolves, w którego ramach od 2001 roku w wybraną sobotę każdego miesiąca czworonożni podopieczni organizacji Animal Care and Control są prezentowani przed meczem w hali Allstate Arena. Gdy w kwietniu 2012 roku padł rekord tysiąca wyadoptowanych psów, kilkanaście znalazło domu już przed rozpoczęciem meczu, a pozostałe pojawiły się także w przerwach meczu na lodowej tafli, pokazywano je też na wielkich ekranach. Dzięki temu kolejne też znalazły opiekunów wśród kibiców.

 

 

Kibic, który adoptuje psa, musi pokryć opłatę adopcyjną w wysokości 65 dolarów, która to kwota obejmuje m.in. sterylizację, szczepienia, obrożę. Sam właściciel drużyny Don Levin został w ten sposób właścicielem siedmiu psów w ciągu ostatnich dziewięciu lat, ufundował też Animobile – pojazd, który jest mobilną kliniką i środkiem transportu dla nawet 25 psów. Pomaga on zmniejszać liczbę bezpańskich psów na ulicach Chicago.

 

 

 

Informacje o programie adopcyjnym i aktualności związane z pomocą bezpańskim psom są dostępne na stronie Chicago Wolves. KO 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments