Hortensja na podium


Gości i uczestników XVI Międzynarodowej Wystawy Psów w Katowicach nie zaskoczyła decyzja sędziny z Australii Kay Eldred. Za najlepszego psa wystawy uznała utytułowanego owczarka francuskiego briarda, czteroletnią Hortensję z Francuskiej Ulicy.– Na co dzień wołam ją krótko i konkretnie: Sara – mówi właścicielka utytułowanego psa Joanna Szeptycka. – Przyjechałyśmy na wystawę aż z Nysy, ale było warto – bo zdobyła to drugi tytuł Best in Show. Zwycięstwo cieszy mnie tym bardziej, że obsada briardów była porównywalna z ta na wystawie klubowej. Na co dzień Sara jest psem z temperamentem, ale zrównoważonym i  bardzo do mnie przywiązanym. Jeśli chodzi o dbanie o włos, to nie jest to wielki problem, jeśli robi się to regularnie – wystarczy 1,5 godziny raz w tygodniu.
Podczas katowickiej wystawy można było podziwiać 3535 psów reprezentujących 238 ras. Podlegały one ocenie 25 sędziów z Europy, Ameryki Południowej i Australii. Jak zwykle licznie reprezentowane były goldeny i labradory. – Po raz pierwszy po zmianie przepisów na wystawie prezentowały się owczarki niemieckie długowłose, było ich osiem, podczas  gdy krótkowłosych 80 – mówi Katarzyna Sadura z katowickiego oddziału ZKwP.
Po raz kolejny odbyły się pokazy „na wysokich obrotach”. czyli agility, organizowane przez katowickich pasjonatów tego sportu działających przy szkole psów Gostart. Starają się wprowadzać nowe elementy i tym razem publiczność mogła zobaczyć wyczyny nie tylko wyszkolonych psów, ale również amatorów pracy z psem – i to z przedstawicielami ras, które nie są uważane za łatwe do szkolenia, jak np.beagle, czy też przewodników pracujących z młodymi psami, którzy demonstrowali, jak ważne jest dostosowanie wymagań do możliwości i rozwoju fizycznego zwierzaka.
 
tekst i zdjęcie Paweł Bonk
 
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments