Husqvarna Tour

fot. inf. prasowa Husqvarna

Na najwyższym podium V edycji Husqvarna Tour w kategorii generalnej stanął Niemiec Karl Habermann, który pokonał trasę liczącą 150 km w ciągu 5 godzin 52 minut i 34 sekund, pokonując o niespełna minutę wielokrotnego zwycięzcę i faworyta zawodów Czecha Pavla Pfeifera.W tym jednym z najtrudniejszych średniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów w Jakuszycach zwanych polską Alaską o zwycięstwo walczyło w tym roku niemal 50 maszerów z całej Europy i ponad 400 psów.
W kategorii nielimitowanej (na zaprzęg składa się od 8 do 12 psów), w której także zwyciężył Habermann, czwarte miejsce wywalczył reprezentant Polski Grzegorz Burzyński z czasem 6 godzin 19 minut 50 sekund.
Odbywający się od 6 do 9 stycznia wyścig został podzielony na cztery etapy po ok. 30 km. Pogoda nie rozpieszczała uczestników. W czwartek musieli się zmagać z silnym wiatrem i śniegiem, natomiast w piątek i sobotę z deszczem i mgłą. Dopiero podczas niedzielnego finałowego wyścigu zaświeciło słońce. Wyzwaniem okazał się specjalny etap nocny rozegrany w piątkowy wieczór.  MM, MC
 
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments