I ty możesz pomóc

fot. MCKiS

Karma, koce, ręczniki, garnki, zabawki, smycze, szampony dla psów, to tylko niektóre z długiej listy rzeczy, które można przynieść do siedziby Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. W styczniu trwa tam zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku w Józefowie koło Legionowa.

Nie każdy może adoptować psa lub kota, nie każdy ma czas i możliwości dotarcia do schroniska, aby wyprowadzić czworonoga na spacer, nie każdy ma fundusze na wirtualną adopcję. Ale jeśli, słysząc  wiadomość o smutnym losie bezdomnego zwierzęcia przebywającego w schronisku, serce bije ci mocniej, a należysz do jednej z wyżej wymienionych grup, warto pomyśleć o tym, jak inaczej można pomóc.

Naprzeciw wychodzą różne organizacje, jak się okazuje, nie tylko prozwierzęce. Teraz nadarza się okazja dla mieszkańców Warszawy. Już po raz trzeci Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki zorganizowało zbiórkę darów dla potrzebujących zwierząt. Rok temu podobna akcja przyniosła nadspodziewanie dobre rezultaty. Wtedy zbierano dary dla zwierzaków ze schroniska w Korabiewicach i wypełniono nimi po dach cały samochód dostawczy. Tegoroczna zbiórka jest dedykowana schronisku w Józefowie koło Legionowa, którego podopieczni  niecierpliwie czekają na przesyłkę.

Obecnie w schronisku przebywa około 280 psów. Jak mówi szefowa schroniska Bożena Rajczak, potrzebne jest prawie wszystko, a więc  karma, smycze, makaron lub kasza, szampony dla psów, środki antykleszczowe i przeciwpchelne, a także wszystko to, co może posłużyć do ocieplenia bud podczas zimy. Zatem do dzieła, zapracowani warszawiacy! Samo klikanie „lubię to” i udostępnianie na portalach społecznościowych piesków do adopcji to za mało. Teraz możecie zrobić coś naprawdę pożytecznego.

– Zapraszam do siedziby MCKiS przy ulicy Elektoralnej 12, gdzie w holu jest wystawione pudło, do którego można wrzucać prezenty dla zwierzaków od rana do wieczora, od 7 do 20 – mówi inicjatorka akcji, miłośniczka zwierząt Anna Bochyńska. Ale nawet jeśli ktoś przyjdzie później – dodaje – wystarczy, że wejdzie i wrzuci dary do pudła w każdy dzień tygodnia. W godzinach naszej pracy, czyli od 8 do 16, zawsze jest więcej osób, które mogą pomóc poznosić rzeczy. W piątek pewna pani przyjechała samochodem wypchanym po dach darami dla piesków! To są radosne chwile, które pokazują, że akcja ma sens!

Zbiórka trwa do 31 stycznia. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments