Jak poznać psa z noworodkiem?

fot. Thinkstock

Gdy w rodzinie, w której jest już pies, rodzi się dziecko, jest to tak samo wielkie wydarzenie dla rodziców maleństwa, jak i dla psa. Jak przeprowadzić to pierwsze spotkanie – gdy mama wraca z noworodkiem ze szpitala – by pies polubił nowego członka rodziny?

– Upewnij się, że osoby, pod których opieką znajdował się podczas twojej nieobecności, tego dnia były wcześniej  z czworonogiem na długim spacerze i teraz zwierzaka nie roznosi nadmiar energii.
 

– Przekaż dziecko innej osobie – miej możliwość swobodnie przywitać się z psem, który przecież trochę cię nie widział i zwyczajnie się stęsknił.
 

– Poleć psu wykonanie kilku znanych przez niego sztuczek, albo chociaż niech usiądzie i położy się parę razy, bo chodzi o to, by opanował emocje.
 

– Teraz weź nosidełko, w którym znajduje się dziecko.
 

– Nosidełko z dzieckiem trzymaj na tej wysokości, by pies mógł powąchać i polizać stopy malca, ale nie miał dostępu do jego twarzy.
 

– Gdy pies ma kontakt z dzieckiem, częstuj zwierzaka smakołykami – niech od pierwszej chwili ma z maleństwem same dobre skojarzenia!
 

– Pamiętaj, by nie izolować czworonoga od dziecka  – w ten sposób zbudujesz w nim niechęć do noworodka, a to może prowadzić do tragedii.
 

– Zawsze, gdy dziecko i pies są w jednym pomieszczeniu, ktoś dorosły musi nad nimi czuwać.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments