Jak zrywaliśmy łańcuchy w Warszawie – zobaczcie film


4 października wolontariusze w całej Polsce przypięli się do bud, by pokazać, jak wielu ludziom los psów trzymanych na łańcuchach nie jest obojętny, a także by zademonstrować swój sprzeciw przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt. Przypomnijmy sobie ten dzień.

Światowy Dzień Zwierząt, przypadający na 4 października, obchodzony był jak zawsze na różne sposoby. My tradycyjnie zmobilizowaliśmy wolontariuszy z całej Polski, by tego dnia wzięli udział w dziewiątej już edycji akcji społecznej „Zerwijmy łańcuchy”.

Wiemy, że wśród naszych czytelników są osoby, które bardzo chciały wziąć udział w akcji, ale z jakichś powodów nie mogły tego zrobić. Dzięki internetowi mogły obejrzeć relację zdjęciową z tego, co działo się podczas happeningu zarówno w Warszawie, jak i w innych miastach i miasteczkach. O akcji mówiono też i pisano w kilkudziesięciu mediach ogólnopolskich i regionalnych.

Dziś poprzez krótki film przygotowany specjalnie dla nas przez Martę Grabicką (której serdecznie dziękujemy) przypominamy, jak protestowaliśmy w Warszawie.

Chociaż los psów łańcuchowych stopniowo, z roku na rok, poprawia się, to jednak zdajemy sobie sprawę, jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Mamy nadzieję, że udostępniając filmową relację z akcji, zachęcimy tych, którzy byli już z nami, do udziału w akcji w przyszłym roku. Ale mamy też nadzieję, że dzięki możliwości rozpowszechniania filmu w internecie, przekonamy wszystkich, by nie byli obojętni, kiedy widzą przejawy okrucieństwa wobec zwierząt. Im będzie nas więcej, tym większa liczba smutnych, samotnych psów na łańcuchach ma szansę na poprawę swojego marnego losu. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments