Jakim psem jest welsh corgi pembroke?


Welsh corgi pembroke ma wesołe usposobienie, jest uczuciowy i bardzo przywiązany do rodziny.

Welsh corgi pembroke ma wesołe usposobienie, jest uczuciowy i bardzo przywiązany do rodziny. To doskonały przyjaciel dzieci – zawsze chętny do zabawy, cierpliwy, a jednocześnie na tyle silny, aby w ferworze zabawy nie stała mu się łatwo krzywda. Na ogół przyjazny i łagodny, lubi gości. Toleruje inne zwierzęta domowe, dobrze się czuje w grupie psów. Choć niewielkiego wzrostu, jest nieustępliwy i odważny, co może prowadzić do zatargów z obcymi czworonogami.

Corgi ma silny charakter, bywa uparty i – jeśli mu się na to pozwoli – będzie rządził w domu. Aby do tego nie dopuścić, trzeba go odpowiednio wychować. Szczenię wymaga dużo ciepła i cierpliwości, ale nie można ulegać jego zachciankom. Konieczna jest stanowczość, lecz należy unikać przymusu i krzyku, bo przyniesie to odwrotne skutki – pies stanie się krnąbrny i nerwowy. Źle ułożony może być także uciążliwy dla otoczenia, np. podszczypywać rowerzystów czy biegaczy.

Jest inteligentny, ma dobrą pamięć i chętnie się uczy. Lekcje powinny być urozmaicone, niezbyt długie i często powtarzane. Ze względu na swoją budowę corgi nie nadaje się do forsownych treningów, ale jest na tyle wytrzymały, aby bez szkody dla zdrowia towarzyszyć właścicielowi w wędrówkach. Ruch i prawidłowe żywienie są dla niego bardzo ważne, bo przedstawiciele tej rasy mają skłonność do tycia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments