Jesień życia ze zwierzętami

fot. istockphoto.com

Wrocławskie Centrum Seniora (CIRS) wspólnie z Centrum Przyjaznych Relacji „Ludzie - Zwierzęta" uruchomiło projekt „Przyjazne 4 łapy". Dzięki niemu osoby starsze będą mogły rozwijać swoje pasje związane ze zwierzętami.

– Chcemy uwrażliwić ludzi starszych na los zwierząt – mówi Patrycja Lisowska z CIRS. W ramach projektu odbywać się będą spotkania, wykłady, warsztaty integracyjne i konsultacje prowadzone przez wykwalifikowanych ekspertów: psychologów, zoopsychologów, treserów i biologów środowiskowych. Doradzą oni, jak prawidłowo opiekować się psami i kotami, jak dbać o ich zdrowie, jak adoptować zwierzę ze schroniska.

– Podczas wykładów seniorzy dowiedzą się także, gdzie należy zgłaszać przypadki znęcania się nad zwierzętami oraz jak uzyskać fundusze na dokarmianie zwierząt w mieście – dodaje Lisowska.

Dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą posiadać kota czy psa, a kochają zwierzęta,  przygotowano program specjalnego wolontariatu, w ramach którego będą mogli pomagać we wrocławskim schronisku dla zwierząt. Udział w warsztatach jest bezpłatny. (KaP)

Kontakt:
Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora www.cirs.wroclaw.pl, www.seniorzywroclaw.pl, tel. (71) 344-44-44
Centrum Przyjaznych Relacji Ludzie – Zwierzęta www.wroclaw.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments