Nie ma jeszcze roku, a już została wyrzucona przez okno

fot. OTOZ Animals

Obrzęk płuc i wstrząs mózgu to tylko część obrażeń, których doznała suczka. W ubiegłą sobotę właścicielka Milagros postanowiła się jej pozbyć, bo suczka ją… denerwowała.

W minioną sobotę mieszkanka jednego z osiedli w Wejherowie poinformowała OTOZ Animals, że ktoś wyrzucił psa przez okno. Zawiadomiła też policję. OTOZ Animals prowadzi schronisko w Dąbrówce. Jeden z pracowników – jak informuje na swoim profilu na Facebooku OTOZ Animals – od razu pojechał po psa. Zabrał zwierzaka do czynnej całą dobę gdyńskiej lecznicy.

Suczka u weterynarza
fot. OTOZ Animals

Policjanci zostali na miejscu, by dowiedzieć się, co się stało. OTOZ Animals cytuje informację o wstępnych ustaleniach policji. Przekazała ją oficer prasowy komendy w Wejherowie.

Kobieta, będąc w stanie upojenia alkoholowego, wyrzuciła psa przez okno. Tego czynu dokonała mając w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu i – jak sama stwierdziła – pies ją zdenerwował tym, że ją ugryzł, i dlatego wyrzuciła go z trzeciego piętra na ziemię. Policjanci zatrzymali kobietę, której przedstawiono już zarzuty.

Po zbadaniu Milagros lekarz weterynarii stwierdził, że jest ona w stanie wstrząsu neurogennego, ma wstrząśnienie mózgu i prawdopodobnie obrzęk płuc. Milagros nie mogła ruszać tylnymi łapkami. W nocy opiekował się nią dyżurny pracownik schroniska. Potem trafiła znowu na badania.

Na szczęście nie stwierdzono złamań. Obrzęk mózgu, który powodował niedowład, zaczął się cofać. Milagros zaczęła stawać na czterech łapach i odzyskiwać równowagę. Wciąż jest jednak pod obserwacją, bo po tak strasznym wypadku mogą się jeszcze ujawnić obrażenia wewnętrzne.

OTOZ Animals poprosiło policję o dane „właścicielki” suczki. Jego przedstawiciele chcą się zwrócić do samorządu o tymczasowe odebranie suczki. OTOZ Animals wystąpi też jako oskarżyciel posiłkowy w sądzie, wnioskując m.in. o wymierzenie kary za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem oraz o orzeczenie zakazu posiadania zwierząt na okres do 10 lat.

Jeśli ktoś chciałby pomóc w pokryciu kosztów leczeniu Milagros lub wesprzeć inne uratowane przez OTOZ Animals w Dąbrówce zwierzaki, podajemy poniżej dane.

Ranna suczka
fot. OTOZ Animals

PKO BP 74 1020 1853 0000 9602 0068 7616

OTOZ Animals
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
w Dąbrówce koło Wejherowa
tel. biuro adopcyjne: 607-540-557
pon-pt. 10.30 – 17.00
sob-niedz. 10.30 – 15.00
adres e-mail: [email protected]
www.schroniskodabrowka.pl
www.facebook.com/PsijacieleDabrowkowejGromadki/

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian Tolak
4 lat temu

Rządam by upubliczniono wizerunek tej szmaty, razem z jej danymi.

Boniek
Boniek
4 lat temu

Przysięgam, ze polamal bym tej szmacie nos za tego psa.