Kalendarz „Mój Pies” 2012


Miesięcznik „Mój Pies” już po raz szósty wydał wyjątkowy kalendarz, który został stworzony z myślą o właścicielach i miłośnikach czworonogów.

Dlaczego ten kalendarz jest tak wyjątkowy? Wyróżnia go kalendarium zawierające daty najważniejszych psich imprez – wystaw światowych i międzynarodowych, zawodów sportowych z udziałem psów, imprez plenerowych.


W pierwszych wydaniach kalendarza prezentowaliśmy psy najpopularniejszych ras, które wybieraliśmy z najlepszych polskich hodowli. W 2010 r. zmieniliśmy formułę i ogłosiliśmy casting na najpiękniejsze kundelki naszych czytelników. Z tysięcy nadesłanych zdjęć jury w składzie: redaktor naczelna, fotograf i grafik wybrało – z niemałym trudem – 13 najbardziej urokliwych mieszańców.

 
W 2011 r. – w odpowiedzi na prośby czytelników – zdecydowaliśmy się powtórzyć formułę kalendarza i znów ogłosiliśmy casting. Zainteresowanie wśród właścicieli czworonogów było nie mniejsze niż w poprzednim roku. Ponownie jury miało niełatwe zadanie, które psy wybrać. Zwycięzców zaprosiliśmy na sesję zdjęciową do Warszawy. Zdjęcia odbywały się w profesjonalnym studiu fotograficznym, które na tę okazję dostosowaliśmy do potrzeb czworonożnych modeli i przygotowaliśmy dla nich miski z wodą, karmę firmy Butcher’s i przysmaki w nagrodę. Do pozowania zachęcały też kolorowe i piszczące zabawki. Zdjęcia wykonała fotograf Celestyna Król – wielka miłośniczka czworonogów, której specjalnością są sesje zdjęciowe zwierząt domowych z ich właścicielami. Celestyna Król od siedmiu lat przygotowuje też okładki miesięcznika „Mój Pies” i doskonale porozumiewa się ze swoimi szczekającymi modelami. Często fotografuje ich z odpowiedniego dla psów poziomu – czyli leży na podłodze.


Podczas rozmów z właścicielami kalendarzowych kundelków okazało się, że nasi bohaterowie to psy uratowane ze schroniska, przygarnięte z lasu i z ulicy. Ich historie zainspirowały nas do nadania kalendarzowi charytatywnego charakteru. Postanowiliśmy, że część zysku ze sprzedaży numeru 12/2011 magazynu „Mój Pies”, do którego dołączony jest kalendarz, przeznaczymy na fundację Zwierzofani. Głównym celem działania fundacji jest zmniejszanie populacji bezdomnych psów i kotów poprzez powszechną sterylizację.


Kalendarz
wspierany przez program TVN Uwaga! jest dołączony do całego wydania nakładu świątecznego miesięcznika „Mój Pies”, który w sprzedaży ukazał się 23 listopada 2011 r. Kalendarz – wydrukowany na kredowym papierze – ma 28 stron i widnieje na nim 13 portretów psów. Cena numeru z kalendarzem wynosi 9,99 zł.    

 

REPORTAŻE UWAGA! TVN:


Kundelki z kalendarza


Kaktus, gwiazda kalendarza


Bullet – przyjazna morda

 

Numer 12 miesięcznika "Mój Pies" z kalendarzem na 2012 r. można jeszcze zamówić TUTAJ.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments