Karol kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa

fot. Maciej Kłoś / Mako Press

Najpiękniejszym psem III Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych w Kielcach (14-15 listopada) został bokser Diamant Nordon należący do Anny Boguckiej, która hoduje psy tej rasy od 40 lat.

Najpierw była Łódź, potem Szczecin, teraz Kielce, a po drodze jeszcze Nowy Dwór Mazowiecki. Trzy zwycięstwa na międzynarodowych wystawach psów rasowych i jedno na krajowej. Karol jest tegorocznym rekordzistą w zdobywaniu tytułów i nikt mu tego już nie odbierze, bo wystawa w Kielcach była ostatnią w sezonie.

Zgłoszono na nią 3210 psów z Polski i 16 innych krajów. Tradycyjnie wybierano  najpiękniejsze szczenię, weterana, pary, psa użytkowego, juniora, psa rasy polskiej, psa Kielecczyzny. Odbył się także konkurs młodego prezentera, w którym wystartowało kilkanaście osób. W niedzielę licznie odwiedzający wystawę goście mogli podziwiać pokazy tresury psów policyjnych i służb celnych. Wystawcy, a także Andrzej Mania, prezes Zarządu Głównego Związku Kynologicznego, chwalili kielczan za doskonałą organizację wystawy. LC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments