Kiedy po raz pierwszy zostałeś opiekunem psa?


To pytanie zadaliśmy wam w naszej sondzie na Psy.pl. Zobaczcie, jak na nie odpowiedziała większość z was!

Aż 80% procent użytkowników portalu Psy.pl opiekuje się zwierzakami od dziecka – zapewne najpierw pomagali swoim rodzicom, uczyli się i podpatrywali, na czym polega opieka nad psem, by stopniowo przejąć wszystkie obowiązki. Podejrzewamy, że przesiąkli miłością do psów na tyle, że dziś są zakręconymi psiarzami 😉

Na drugim miejscu znalazła się odpowiedź „jako dziecko w wieku szkolnym” (12% odpowiedzi). W domach tych osób pies zamieszkał, gdy były one już dość samodzielne i mogły od początku aktywnie uczestniczyć w wychowaniu, wyprowadzaniu, karmieniu i pielęgnacji pupila.

5% z was zostało opiekunami czworonoga w wieku nastoletnim, zapewne więc ta grupa musiała się wykazać nie lada odpowiedzialnością, że rodzice zgodzili się – właściwie dzieciom – powierzyć opiekę nad zwierzakiem.

Pojedyncze głosy pojawiły się przy odpowiedziach „jako student” i „jako osoba powyżej 26. roku życia”, widać więc, że jako dorosłe osoby już dużo rzadziej po raz pierwszy zostajemy opiekunami psa.

Nikt nie oddał głosu na odpowiedzi dotyczące wieku dojrzałego, można więc uznać, że mało kto bierze pod swój dach psa np. na emeryturze, gdy wcześniej nie miał z tym gatunkiem do czynienia.

Cieszymy się, że mamy wśród naszych użytkowników tak doświadczonych psiarzy, którzy są nimi od dziecka 🙂 A rodzicom małych dzieci, którzy w dzieciństwie sami mieli psy, a teraz nie chcą ulec namowom swoich pociech, przypominamy – miłości i szacunku do zwierząt uczymy się w domu. Dlatego im wcześniej weźmiecie pod opiekę zwierzaka, tym większa szansa, że wasze dziecko wyrośnie na prawdziwego przyjaciela zwierząt! Tak jak większość użytkowników portalu Psy.pl. AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments