Kiedy warto stosować suchy szampon?

fot. Shutterstock

Po ten specyfik sięgamy wtedy, gdy tradycyjna kąpiel nie wchodzi w grę. Dotyczy to np. psów szorstkowłosych w okresie wystawowym.

Nawet odpowiednio dobrany zwykły szampon nieco zmiękcza sierść. Jeśli wykąpiemy pupila tuż przed wystawą, ocena za jakość szaty może zostać obniżona. Gdy więc się zdarzy, że nasz podopieczny na krótko przed prezentacją spłata nam psikusa i ubrudzi się podczas spaceru czymś niezbyt miło pachnącym – wówczas suchy szampon jest nieodzowny. Nie tylko nie zmiękcza on sierści, lecz nawet nieco ją usztywnia.

Kąpiel na sucho jest też wskazana w wypadku psów stróżujących. Tradycyjna kąpiel, nawet przy użyciu specjalnych kosmetyków przeznaczonych dla danej rasy, pozbawia włos warstwy tłuszczowej, która chroni psa przed zimnem i wilgocią. Jeśli zatem mieszka on na dworze i nie mamy warunków, aby po kąpieli zabrać go na kilka dni do domu (zanim sierść w naturalny sposób się natłuści), warto zastosować suchy szampon.

Wcieramy go w sierść, a po kilkunastu minutach dokładnie szczotkujemy – dopóty, dopóki przestaniemy wyczesywać z niej resztki pudru. Na naszym rynku pojawił się też – działający podobnie jak suchy szampon – preparat w piance. Wcieramy go lub spryskujemy nim psa i czekamy, aż wyschnie. Następnie także dokładnie go wyczesujemy. Minusem suchych szamponów jest to, że nie można ich dobrać do koloru czy rodzaju sierści.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments