Komiczny golden


Obedience, czyli sportowe posłuszeństwo wymaga od psa wielu poświęceń, ale na koniec czeka go zawsze jakaś nagroda. A co się dzieje, gdy pies nie zamierza czekać na nagrodę, tylko sam ją sobie przyznaje? Zobaczcie sami, a zakochacie się w tym zwierzaku.

Jedna z konkurencji podczas zawodów obedience Koira Mestari w Finlandii polegała na tym, by czworonóg pokonał krótką trasę najeżoną pokusami w postaci pysznych przekąsek, piłeczek i pluszowych zabawek, nie zwracając na nie uwagi i kierując się wprost do opiekuna. Sprawdzano w ten sposób posłuszeństwo, zdolność koncentracji i szybkość psa. Konkurenci pewnego goldena retrievera przebiegali trasę najeżoną rozproszeniami tak, jakby biegli z klapami na oczach prosto do swego opiekuna.

Golden uznał jednak, że uda mu się połączyć dwa w jednym: przebiec szybko trasę, a jednocześnie się posilić i pobawić. Co z tego, że nie wygrał konkurencji, skoro i tak skradł show całej imprezie? Po nim już nic nie było takie samo. A jego radość i fruwający ze szczęścia ogon są najważniejsze. Zobaczcie sami, a humor na cały dzień macie jak w banku. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments