Konflikt rasowy


Amerykańska organizacja PETA kontynuuje swą adopcyjną krucjatę. Oczywiście szokując. Tym razem zachęca do adopcji plakatami z maltańczykiem ucharakteryzowanym na... Adolfa Hitlera.

Na zdjęciu biały psiak ma pod nosem przyłożony czarny grzebień, udający wąsik. Obraz i hasło nie pozostawiają złudzeń: "Rasa panów? Zło dla  ludzi, zło dla psów. Bojkotuj hodowców. Adoptuj".

Kampanię przygotowano w związku z tegoroczna wystawą Crufts.  Nie spodobała się oczywiście przedstawicielom Kennel Clubu, którzy złożyli skargę do Advertising Standards Authority (organizacja zajmująca się regulacjami reklamowymi w Wielkiej Brytanii). Kynolodzy przekonywali, że tysiące hodowców, którzy kochają i dbają o swoje czworonogi, nie zasługują na porównania do największego zbrodniarza wszechczasów. ASA uznała jednak, że brak podstaw do wszczęcia kroków prawnych przeciwko kampanii.
Natomiast rzecznik PETA Poorva Joshipura przekonuje, że reklama wcale nie jest obraźliwa. – Obraźliwe jest błędne i niebezpieczne przekonanie, że niektóre rasy są lepsze od innych – mówi.
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments