Wygraj książkę „Psi geniusz” – wyniki konkursu


Wyniki konkursu.

Poniżej znajdują się najciekawsze odpowiedzi, które zostały udzielone na pytanie konkursowe: Co robisz, aby wspierać rozwój inteligencji swojego psa? (pisownia oryginalna):

  • j…k@gmail.com

Rozwój inteligencji mojego rocznego psiaka jest dla mnie bardzo ważny, dlatego już od najmłodszych lat trenowałam z nim różne komendy, rozpoczynających od tych prosty i podstawowych: "siad", "łapa", "piątka" po te trudniejsze: "turlaj się", "do mnie". Aby umilić naukę stosujemy zabawki interaktywne dla psiaków. Już od szczenięcych lat Magic (bo tak wabi się mój roczny buldożek francuski) bawi się m.in piłką, która wraz z poruszaniem się wytraca jego ulubione smaczki. Zabawka ta, nie dość że uczy go cierpliwości i koncentracji, gdyż musi jednocześnie toczyć piłkę i obserwować gdzie "wyskoczyły" smakołyki, to jest również świetną zabawą, a przecież o to w nauce i rozwoju (nawet dzieci) chodzi aby uczyć przez przyjemność. Jesteśmy fanami wszelkiego rodzaju elementów węchowych jak np. piłki czy maty. Pozwalają one na rozwój mózgu naszego psiaka a w szczególności ośrodka nagrody. Psiak trudzi się szukaniem smaków, lecz jego trud nie idzie na marne, gdyż nagrodą jest smakowita przekąska. Oprócz wszelkich zabaw staram się wypracowywać słowa klucze, czyli powiększać słownik terminów rozumianych przez Magica. Proces ten polega zwykle na powtarzaniu tych słów w określonych sytuacjach. Dzięki temu opracowaliśmy z Magiciem nasz sposób porozumiewania się, który jest unikatowy i rozumiany tylko przez nas. Jedną z ulubionych zabaw edukacyjnych mojego francuskiego przyjaciela jest "Szukaj". Wymaga ona pełnego skupienia i analizy ze strony psiaka. Ćwiczenia wykonuje o różnej porze dnia oraz staram się zmieniać otoczenie naszej pracy. Dzięki czemu pracujemy nad rozwojem jego mózgu w różnorodnych sytuacjach, co pozwala nam na osiąganie coraz to lepszych sukcesów. Mimo, iż Magic ma dopiero rok, myślę, że rozumie każde moje zachowanie i potrafi interpretować je na swój spokój. Pracowaliśmy, pracujemy i ciągle będziemy pracować nad jego rozwojem, gdyż jest to praca zespołowa, która nie dość że czyni psiaka inteligentnym to dodatkowo wzmacnia naszą więź !

  • o…1@gmail.com

Przeprowadzam ćwiczenia umysłowe, daję zawsze możliwość wyboru podczas treningu, pozwalam psu myśleć i wybierać, co chce robić a czego nie jest w stanie. Ma możliwość stykać się z różnymi sytuacjami i samodzielnie sobie z nimi radzić. Mam na uwadze, że pies jest odrębnym gatunkiem i myśli w inny sposób niż człowiek, na inne rzeczy zwraca uwagę. Podczas treningów staram się, aby pupil angażował wszystkie swoje zmysły, w tym najważniejszy z nich – węch. Prace z matą węchową sprawiają psu wiele radości, inteligentne zabawki umożliwiają rozwój i stymulację mózgu.

  • k…0@gmail.com

To już mój drugi pies, a właściwie suczka – Pusia, kundel ze schroniska. Nauczenie podstawowych komend nie zajęło dużo czasu, wystarczyła odrobina cierpliwości i smakołyki. Jednak pies, podobnie jak człowiek rozwija się. Codziennie wychodzimy na długie spacery, staram się żeby pies poznawał różne miejsca, zapachy, ludzi, zwierzęta. Może wolno biegać, kopać, wchodzić do rzeki. Używam przy tym różnych zabawek, poleceń, nagród. Zabieram ją na psi plac zabaw aby mogła swobodnie integrować się z innymi psami, nie przeszkadzam kiedy inny pies próbuje ją zdominować, warczy albo jest agresywny, pozwalam żeby sama sobie radziła. Pies wie co mu wolno a czego nie wolno robić. Zabieram ją wszędzie gdzie tylko mogę, dużo do niej mówię a ona zachowuje się jakby próbowała zrozumieć o co mi chodzi. Dbam o to żeby zdrowo się odżywiała. To tak jak dzieci – najlepiej uczą się poprzez poznawanie .

Gratulujemy!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments