Kundelek z Iraku znów razem ze swoją panią

fot. Shutterstock

Do swego domu w Minneapolis w Stanach Zjednoczonych powróciła po służbie w amerykańskiej armii Gwen Beberg. Powitana została przez przygarniętego przez nią w Iraku czarnego kundelka o imieniu Ratchet.

To historia z podwójnym happy endem. Przypomnijmy, że Gwen Beberg, specjalistka amerykańskiej armii w Iraku, wraz z innym żołnierzem, uratowała i przygarnęła w maju ubiegłego roku miesięcznego kundelka. Piesek sprawił, że stan psychiczny Gwen ciężko znoszącej służbę na froncie bardzo się polepszył. Ale pojawiły się inne problemy. Amerykańska armia nie zezwala swym żołnierzem na przygarnianie zwierząt, a tym bardziej na transportowanie ich do kraju. Dopiero ok. 70 tys. podpisów złożonych pod petycją w sprawie przewiezienia kundelka do Stanów Zjednoczonych przekonało dowództwo armii i tak wylądował on w październiku w domu rodziców Gwen. Jego podróż zorganizowała fundacja Baghdad Pups.

Powitanie Ratchet i Gwen po trzech miesiącach rozłąki było bardzo wzruszające. Gwen nazywa Ratchet swym małym kudłatym szczęściem i nieustannie podkreśla, jak bardzo obecność psa pomogła jej przetrwać trudny czas w Iraku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments