Kundelki na wystawie Westminster!

fot. Facebook

Po raz pierwszy w blisko 140-letniej historii słynnej wystawy Westminster Kennel Club Dog Show odbywającej się w Nowym Jorku w rywalizacji wezmą udział mieszańce.

Jedna z największych i najbardziej prestiżowych wystaw odbędzie się w Nowym Jorku już po raz 138. Westminster Kennel Club Dog Show wystartuje w słynnym Madison Sqaure Garden 10 lutego i potrwa dwa dni. Jak nakazuje tradycja, wystawa odbywa się zawsze w poniedziałek i wtorek po pierwszym weekendzie lutego. Spośród 2845 zgłoszonych czworonogów, reprezentujących 187 ras uznanych przez American Kennel Club, wybrany zostanie najpiękniejszy pies wystawy.

Na ringach będzie można podziwiać zarówno popularne rasy, na przykład labradory retrievery czy buldogi francuskie, jak i rzadziej spotykane potężne mastify tybetańskie. Obok nich pojawią się trzy nowe rasy uznane przez AKC: chinook, portugalski podengo pequeno i rat terrier.

Nowością są organizowane w tym roku pierwsze mistrzostwa agility. Ale największą sensacją jest to, że w zawodach agility wystąpią oprócz psów rasowych mieszańce różnych ras, czyli kundelki. Będzie ich ponad 200. Wśród nich i takie, które mają za sobą przeszłość schroniskową. To historyczna z pewnością dobra decyzja organizatorów Westminster Dog Show. Właśnie tu, na tak prestiżowej imprezie, często poddawanej w przeszłości krytyce obrońców praw zwierząt, będzie można zobaczyć, że z równym uznaniem traktuje się wszystkie psy. Jak podkreślił prezydent wystawy Sean McCarthy, będzie się można także przekonać, że czworonogi, które są mieszańcami, cechują się wyjątkową inteligencją i nieprawdopodobnymi umiejętnościami. 

Zawody agility odbędą się 8 lutego. Transmisję zapowiada telewizja Fox Sports 1. Komentatorem będzie czterokrotny mistrz olimpijski w skokach do wody Greg Louganis, który jest także trenerem psów. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments