Kwakanie zamiast szczekania?


Ostatni wynalazek Japończyków przeznaczony dla psów, który bawi portale internetowe zajmujące się gadżetami, to kaganiec Quack Muzzle w kształcie kaczego dzioba. Może i wygląda zabawnie, ale z pewnością najmniej spodoba się psom.

Ma przyciągać różnymi rozmiarami i kolorami, ale zdecydowanie nie psy ani nie ich świadomych właścicieli. Żaden zwierzak nie będzie się bowiem czuł komfortowo podczas noszenia Quack Muzzle.

Kształt tego silikonowego kagańca uniemożliwia psu ziajanie i jakiekolwiek otwieranie pyska. Prawdopodobnie ogranicza też oddychanie, bo zasłania psu nos.

Dystrybutor kagańca – firma Shop Winkl – nie wypowiada się na temat jego przeznaczenia ani ewentualnych zalet. Niektórzy podejrzewają, że wynalazek służy oduczaniu psa szczekania poprzez zablokowanie pyska. Każdy rozsądny miłośnik psów od razu się jednak zorientuje, że nie jest to żaden sposób na ograniczenie szczekania, a i zabawny z założenia wygląd pozostawia wiele do życzenia. Wszak kto, mając psa, chce zamieniać go w kaczkę? KO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments