Majówka na SGGW

fot. istockphoto.com

Na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego 15 i 16 maja (10-16) odbędzie się wielka majówka pod patronatem Wydziału Nauk o Zwierzętach.

Na dwa dni festynu plac na terenie uczelni zamieni się w minizoo. Zachwycać będą m.in. gady, płazy, ryby, kury ozdobne, kozy burskie, świnie wietnamskie i inne rasowe gryzonie, które będą miały swoją wystawę. Miłośnicy koni będą mieli okazję zobaczyć paradę kawaleryjskiej oraz barokowej jazdy konnej. Odbędą się pokazy owczarków nizinnych, tresury psów policyjnych oraz psów asystujących, można będzie adoptować zwierzęta ze schroniska.

Przewidziano też wiele innych atrakcji. Będą rośliny ozdobne, transgeniczne, wehikuły, które zaprezentuje Klub Miłośników Dawnej Motoryzacji „Kardan”, sportowcy rozegrają turniej piłki nożnej, a reprezentacje poszczególnych wydziałów zmierzą się w sztafecie pływackiej oraz w siatkówce plażowej. Na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji będzie można zasięgnąć porad dietetyka, wykonać pomiar glukozy, cholesterolu i trójglicerydów. Odbędzie się również zbiórka krwi zorganizowana przez PCK przy SGGW.

Główne imprezy odbywać się będą na placu przed Pałacem Rektorskim przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie. (KaP)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments