Masz więcej niż 35 cm – nie możesz mieszkać w Pekinie


Straż miejska w Pekinie (Chiny) wydała zakaz posiadania psów mierzących więcej niż 35 cm oraz należących do 41 niebezpiecznych ras, wśród których wymienia się buldogi, ale też… collie – podaje china.org.cn.

W Pekinie żyje według danych z 2012 roku ponad milion psów. Władze postanowiły uporać się z tym – według nich – problemem. Niestety pomysł jest raczej niefortunny, bo psy, których trzymanie jest zgodnie z nowymi przepisami nielegalne, mają być oddawane do schroniska w dzielnicy Changping. Właściciele psów, którzy nie podporządkują się przepisom i nie oddadzą swoich pupili, będą musieli zapłacić karę 5000 juanów (815 dolarów). 

Przedstawiciele organizacji pomagających zwierzętom alarmują, że wiele dużych psów, takich jak labradory czy goldeny, jest przyjaźnie nastawionych do ludzi, i zwracają uwagę, że nie można wyznaczać właścicielom, jakiej wielkości psy mają trzymać.

A pomysłodawcom zakazu warto przypomnieć, że po pierwsze, prawo nie działa wstecz, a po drugie, jeśli kupujemy psa rasowego, nawet jeśli wzorzec określa jego wzrost, zawsze może się zdarzyć, że urośnie o centymetr więcej i co wtedy? MC  

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments