McDonald’s boi się pitbuli


Głaskanie bezpańskiego pitbula wymienia się w amerykańskiej reklamie radiowej McDonald’sa wśród czynności bardziej ryzykownych niż zjedzenie kurczaka z menu restauracji.

„Spróbowanie nowej propozycji z menu McDonald’sa nie jest ryzykowne. Wiesz, co jest ryzykowne? Głaskanie bezpańskiego pitbula albo ogolenie głowy na łyso tylko po to, żeby się przekonać, jak wygląda. Nazwanie syna Sue jest bardzo ryzykowne, a przekazanie koledze swojego hasła do Facebooka – skrajnie ryzykowne. W związku z tym spróbowanie nowej propozycji McDonald’sa mieści się gdzieś w okolicy zera na skali ryzyka” — tak brzmi początek reklamy zachęcającej potencjalnych klientów do skosztowania McNuggetsów w promocyjnych cenach.

Zbulwersowani właściciele pitbuli zjednoczyli siły i w ramach protestu zaczęli wydzwaniać na infolinię McDonald’sa, a także wysyłać zdjęcia swoich adoptowanych pupili z umieszczonymi na kartkach wiadomościami, takimi jak: „Hej, McDonald’s! Byłem bezpańskim psem! A tak poza tym – moja mama jest weganką a moje odchody wyglądają bardziej apetycznie niż twoje nuggetsy” czy „Hej, McDonald’s! Lubię twoje nuggetsy, ale prędzej zjem własną kupę!” albo „Jesteśmy rodziną bezpańskich psów. W przeciwieństwie do twojego jedzenia nigdy byśmy nikogo nie skrzywdzili!”. Niektóre psy „mówiły” krótko: „Hej, McDonald’s! Spadaj!”. Miłośnicy pitbuli twierdzą, że tego typu sytuacje przyczyniają się do utrwalania krzywdzących stereotypów i rujnowania – i tak nie najlepszego – wizerunku rasy. W kilku amerykańskich stanach i miastach istnieją ograniczenia prawne związane z posiadaniem pitbuli, a w niektórych miejscach posiadanie psów tej rasy jest całkowicie zakazane.

Po apelach przedstawiciele firmy przeprosili za reklamę w krótkiej wiadomości na Twitterze i wycofali reklamę. Jak uważacie, czy ta marketingowa pomyłka będzie kosztowała McDonald’sa utratę części klientów? BM

 

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiekpsiarz
4 lat temu

Oj wybaczcie że dałem jedną gwiazdkę! Chciałem 5!