Medale dla Polaków

fot. Shutterstock

Po sukcesach naszych zawodników podczas mistrzostw Europy w dogfrisbee tym razem miłe wiadomości dotarły do nas z Nicei, gdzie odbyły się zawody Eurocanicross (mistrzostwa Europy w canicrosie i bikejoringu) w warunkach bezśnieżnych.

W Nicei Aniela Nikiel (PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie) zdobyła złoty medal w canicrossie w kategorii weteranek. Ponadto w tej samej konkurencji Polacy zdobyli jeszcze dwa inne medale: srebrny – Wojciech Kasprowicz (Grey Nadarzyn) w kategorii juniorów, oraz brązowy – sztafeta kobiet w składzie: Aniela Nikiel, Jolanta Kałat (PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie) i Agnieszka Rychwalska (Biały Kieł Pomiechówek).

Z kolei Małgorzata Rychwalska, mama Agnieszki, zdobyła brązowy medal w rywalizacji weteranek II (ponad 50 lat) w bikejoringu.

Nasi zawodnicy wracają jednak z Nicei nie do końca zadowoleni – powodem jest fatalna organizacja imprezy. Zawody zakończyły się skandalem, w większości wypadków sędziowie nie byli bowiem w stanie podać wyników. Wręczono więc tylko część medali. Kompletne wyniki mają być podane wkrótce, ale nie sprecyzowano dokładnie kiedy… – Z czymś takim jeszcze się nie spotkałam. Panował potworny chaos i bałagan. Zawodnikom odklejały się wadliwie wykonane numery startowe, więc nie było wiadomo, kto osiągnął metę i w jakim czasie. A to było najistotniejsze, na końcową klasyfikację składały się bowiem rezultaty z dwóch dni. Jednego był do pokonania dystans 2 km, drugiego 6 km. Niewłaściwe okazało się też oprogramowanie komputerowe. Nie jest wykluczone, że jeszcze któryś z reprezentantów Polski będzie miał medal – mówi Aniela Nikiel. (TJ, PAP)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments