Metamorfoza Tessy


Gdy drobniutka i chudziutka suczka Tessa przestała widzieć, siedziała samotna i opuszczona w schroniskowej klatce i miała zostać uśpiona. Ratunek przyszedł w postaci wolontariuszy The Bill Foundation.

Wolontariusze pojawili się w schronisku kilka godzin przed wyznaczonym terminem eutanazji Tessy. Nie wiedzieli, czy suczkę da się wyleczyć, ale postanowili spróbować. Gdy wyjęli ją z klatki, okazało się, że nie tylko nie widzi, ale też nie stoi i nie chodzi.

Wykąpana i wygłaskana trafiła do lekarza weterynarii, który stwierdził, że ma oczopląs, który wywołuje u niej silne zawroty głowy. To one powodowały, że nie mogła utrzymać się na nogach ani poruszać. Gdy zbadano ją za pomocą rezonansu magnetycznego, okazało się, że ma wodogłowie – w jej czaszce gromadził się płyn. Szanse, by odzyskała wzrok i zaczęła chodzić były nikłe. Ale wolontariusze dotrzymali obietnicy, że ją uratują, i nie opuścili jej.

>>> Przeczytaj i obejrzyj poruszającą historię niewidomej suczki Fiony <<<

Zaopiekowała się nią Annie Hart. Tessa dostała leki i poddano ją rehabilitacji. Starania zaczęły przynosić efekty. Oczy suczki zareagowały na światło. A potem Tessa stanęła na własnych nogach i zaczęła robić pierwsze kroki. Najpierw chodziła powoli, a potem już biegała i wspinała się na kanapę. Wróciła jej ochota na życie. Zaczęła się bawić i okazało się, że jest niebywale silna. Choć jej życie wciąż wisi na włosku, jest szczęśliwa.

Ma swoją stronę na Facebooku, z której można się dowiedzieć na, że lubi koty i koty lubią ją, że ukradła kość dużo większemu psu (zobacz TUTAJ), co opiekunowie uznali za dowód na to, że odzyskuje siły, a także, że poddawana jest akupunkturze, co poprawia stan jej zdrowia. Oby mimo ciężkich chorób mogła się cieszyć życiem jak najdłużej. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments