Michael (na wózku) przygarnia Chance’a (na wózku)

Kundelek Chance został potrącony przez samochód i zostawiony na poboczu na pastwę losu. Na szczęście dobrzy ludzie z organizacji San Antonio Pets Alive w San Antonio w Teksasie w Stanach Zjednoczonych wkroczyli do akcji i dali psu szansę (ang. chance), stąd też się wzięło jego imię Chance. Gdy zwierzak wylizał się z ran, dostał wózek, który umożliwiał mu poruszanie się. Kolejnym krokiem było znalezienie mu domu.

I tu wkraczają do akcji Michael i jego żona. Michael porusza się na wózku i mówi: – Wiem, z czym Chance się zmaga, bo zmagam się z tym samym. I wiem, że razem możemy pokonać te przeciwności. Kiedy on jest na swoim wózku i ja na swoim, i jedziemy ulicą, czujemy się wolni. Łatwo nam się dogadać.

Michael i Chance robią razem mnóstwo rzeczy: spacerują, grają w kosza, bawią się zabawkami Chance’a, a nawet pływają kajakiem, oczywiście w kapokach. Ich historię wykorzystał w swojej reklamie producent chusteczek higienicznych Kleenex. Nic dziwnego – chusteczki się przydadzą, bo łza sama kręci się w oku. MC