Miska dla Anioła


Wydaje się, że jedna miska karmy dla psa to niewiele. Jednak gdy każda z prawie 17 tys. osób podaruje jedną taką porcję, to robi się z tego... pięć ton. Tyle właśnie portal Cokupic.pl należący do Grupy Allegro podarował Azylowi pod Psim Aniołem. Patronem medialnym akcji był miesięcznik „Mój Pies”.

Agnieszka Brzezińska, założycielka Azylu pod Psim Aniołem, nie potrafiła ukryć radości, gdy przez bramę przytuliska z trudem przeciskał się żółty ciężarowy samochód. Azyl opiekuje się ponad setką psów i  trudno im związać koniec z końcem. – Żywność dla zwierząt pochłania największą część naszego budżetu – mówiła  Brzezińska, obserwując, jak kierowca wyładowuje worek za workiem. – Dzięki tym darom pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na leczenie, poprawę warunków w azylu oraz na karmę specjalistyczną dla starszych i chorych (np. na wątrobę czy nerki) zwierzaków.

Aby podarować Azylowi pod Psim Aniołem jedną miskę jedzenia, nie trzeba było wydać ani jednej złotówki. Po prostu portal Cokupic.pl Grupa Allegro uznał, że jest znacznie lepszy sposób na promocję niż kupowanie reklam czy banerów. Połączył reklamę z pomocą.  – Chcieliśmy coś zrobić dla zwierząt i przyciągnąć nowych użytkowników –  tłumaczy Anna Iller z Cokupić.pl Grupa Allegro. Każdy nowy użytkownik,  który zarejestrował się na profilu portalu na Facebooku, automatycznie przekazywał miskę karmy dla psa. – Akcja nie była praktycznie nagłaśniana, a użytkownicy sami przekazywali sobie informacje. Zebraliśmy w ten sposób aż 16 600 misek karmy. Fundację, jedną z kilku, podpowiedział nam miesięcznik „Mój Pies”. Wybraliśmy ją, bo uznaliśmy, że choć jest mała, to działa bardzo prężnie, a poza tym trudniej jej niż schroniskom pozyskiwać darczyńców. – tłumaczy Iller.
Pierwsze porcje przywiezionej karmy dostały Fauna i Flora. – Jedzenie podarowane przez internatów bardzo im smakowało – oceniła Brzezińska.  – Nie zapominajmy jednak, że oprócz pełnej miski te zwierzaki potrzebują też domu. KP 
 
 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments