Mistrzowie groomingu w Gdyni

fot. Robert Śliwiński

Pasjonaci groomingu spotkali się w weekend 14-15 kwietnia w Gdyni na drugim Międzynarodowym Konkursie Groomingu EuroGroom 2012.

W konkursie udział wzięło prawie 50 osób z całej Polski. Rywalizowali oni w sześciu klasach, z których każda była podzielona na trzy poziomy zaawansowania – od nowicjuszy po ekspertów. W każdej kategorii nagrodzono trzy najlepsze fryzury – łącznie organizatorzy przyznali 23 puchary. Spośród zdobywców pierwszych miejsc na każdym poziomie wyłoniono trzech laureatów. W kategorii nowicjuszy wygrała Renata Kozłowska, w kategorii średniozaawansowanej Małgorzata Świstek, a w kategorii ekspertów – Wiesława Latoś.

Dodatkowo przewidziano nagrodę The Best Groomer of EuroGroom 2012 dla osoby, która zdobędzie najwięcej punktów w poszczególnych konkurencjach. W tym roku oprócz pucharu zdobywca tego tytułu otrzymał bilet lotniczy do USA na największy konkurs groomingu na świecie, Groom Expo 2012. Laureatką została Karolina Krośnicka.

Dodatkowo rywalizacji towarzyszyły trzy seminaria ze światowymi gwiazdami groomingu. W piątek Amerykanka Dawn Omboy wprowadzała uczestników w tajniki barwienia, ozdabiania i modelowania sierści psów, w sobotę swoim doświadczeniem w przygotowywaniu do wystawy psów rasy west highland white terrier oraz w prowadzeniu dochodowego salonu groomerskiego dzieliła się Kitty Dekeersgieter z Belgii, a w niedzielę Sasha Riess z Serbii pokazał, jak prawidłowo stylizować pudla. 

Cała impreza, podobnie jak rok temu, przebiegła we wspaniałej atmosferze, którą tworzyli sędziowie i uczestnicy oraz liczna publiczność. Ponieważ zainteresowanie konkursem było znacznie większe niż w zeszłym roku, organizatorzy zapowiadają, że w 2013 r. impreza odbędzie się w bardziej przestronnej sali. MU

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments