Mistrzowskie kwalifikacje


Około 100 zawodników z całego kraju wzięło udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata Agility, które odbyły się w weekend 25-26 lutego w Sycowie.

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji rozegrano dwie główne konkurencje – agility i jumping. Ta pierwsza jest wszystkim dobrze znana – pies wraz z przewodnikiem pokonuje tor złożony z różnego rodzaju przeszkód. Jumping to bieg, w którym psy wykazują się prędkością i skocznością, dlatego na torze nie ma przeszkód technicznych. Obydwa rodzaje biegów rozgrywa się w trzech kategoriach wielkości – psy małe, średnie i duże.

W walce o Puchar Karuska z małych psów wygrał jack russell terrier Pipi z Iwoną Kalisz, który pobiegł 4,22 m/s. Pierwszą nagrodę w kategorii „psy średnie” otrzymał duet Roman Maruszczak i owczarek pirenejski Evo – ich średnia prędkość to 4,33 m/s. Z dużych psów wygrał border collie Tom Miveko z Olgą Edrovą, który pobiegł 4,31 m/s.  
 
O tym, kto będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach w Libercu, zadecyduje łączna punktacja z zawodów w Sycowie i dwóch innych kwalifikacji.
 

Patronem medialnym wydarzenia był miesięcznik „Mój Pies”. ACh 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments