Model na czterech łapach

fot. Michał Sikorski

„PePe” to tytuł wystawy zdjęć Michała Sikorskiego, które w niezwykły sposób ukazują urok i charakter jack russell teriera.

Fotografie, których bohaterem jest pies, to z jednej strony portrety czworonoga, który, jak to JTR, znajduje się najczęściej w ruchu, pełen radości, energii i chęci do zabawy. Z drugiej strony TeGieeR (pseudonim autora) traktuje zwierzę jak prawdziwego modela, za pomocą którego komentuje ludzkie postawy.

Wystawa „PePe” jest piątą częścią cyklu „Urban Absurd”, który przedstawia zabawne sceny w przestrzeni miejskiej. Nie są to jednak reportaże – fotograf każdą sytuację dokładnie planuje, by ukazać miasto w krzywym zwierciadle. Wszystkie zdjęcia wykonane zostały na czarno-białym filmie.

Na wystawie będzie można obejrzeć 15 prac Michała Sikorskiego z jack russell terierem w roli głównej. Fotografie o wymiarach 50×60 cm autor własnoręcznie wykonał w ciemni.

Przy okazji wernisażu fotograf organizuje zbiórkę sprzętu fotograficznego dla dzieci z Domu Dziecka "Keja" w Gdyni. Chętni mogą przynieść niepotrzebny im sprzęt do galerii Schody lub wysłać go na adres: Dom Dziecka "Keja", ul. Druskiennicka 38, 81-533 Gdynia z dopiskiem "kółko fotograficzne".

Wernisaż odbędzie się 16 marca o godzinie 19 w galerii Schody w Warszawie przy ul. Nowy Świat 39. Wystawa, na którą wstęp jest wolny, będzie czynna do 28 marca. Patronem medialnym wydarzenia jest miesięcznik „Mój Pies”. ACh 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments