Mogą zatańczyć i zaśpiewać


Niecodzienny konkurs psiego śpiewu był jedną z atrakcji tegorocznego festiwalu „h.und” w Bawarii. Baronowa Manuela von Perfall już od pięciu lata zaprasza miłośników psów na spotkania w pałacu w Greifenbergu nad jeziorem Ammer.

– Wszystko jest dozwolone. Najważniejsze, aby psy wydobyły z siebie dźwięki – zapowiedziała konkurs śpiewu organizatorka festiwalu. Psy wyły zatem przy akompaniamencie harmonijki, szczekały przy dźwiękach bębna, skomliły do śpiewu swej pani. Niektóre ogarnęła jednak na scenie taka trema, że nie były w stanie wydobyć z siebie żadnego głosu…. Najlepiej zaprezentowała się para rhodesian ridgeback’ów. Kiara i Kimba zawyły bowiem w duecie, zdobywając tym samym główną nagrodę konkursu.

Festiwalowi, który trwał od 5 do 7 czerwca, towarzyszyło motto „pies i muzyka”, a przewodnią rasą były charty. Uczestnicy mogli nauczyć się tańczyć z psem, wziąć udział w konkursie dog dancing, wysłuchać wykładów na temat psich wątków w muzyce. – Do konkursu tańca zgłosiło się aż 40 par – mówi Manuela von Perfall. Dodaje, że wielką popularnością cieszył się także konkurs podobieństwa, wyścigi psów oraz pokazy frisbee. Uczestnicy festiwalu mogli ponadto zasięgnąć bezpłatnych porad u szkoleniowców i ekspertów od pielęgnacji psów.  Imprezie towarzyszyły targi psich produktów, na których 110 wystawców zaprezentowało branżowe nowości.
W przyszłym roku „h.und“ odbędzie się pod hasłem „pies i literatura“, a przewodnią rasą będą psy parterskie. (Kad)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments