„Mój Pies” na targach zoologicznych


Byliśmy wśród 8 tys. zwiedzających, ponad tysiąca zwierząt wszelkich gatunków, ras i maści oraz prawie 70 wystawców z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy podczas tegorocznych 11 Międzynarodowych Targów Zoologicznych „Pet Fair” w Łodzi.

Łódzkie targi są jedną z największych i najważniejszych imprez branżowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Na targowych stoiskach prezentowano niemalże wszystko, co niezbędne do zdrowego rozwoju naszych pupili – od karmy, zabawek i ubranek, poprzez sprzęt do pielęgnacji, szampony i odżywki, po sofy i apartamenty dla czworonogów. Podczas imprezy obył się Konkurs o Statuetkę Pet Fair. Zgłoszono do niego 21 produktów, a jurorzy przyznali trzy statuetki i trzy wyróżnienia. W kategorii artykułów dla psa i kota przyznano ją firmie Badis za Integra Protect Diabetes – karmę dla kotów z cukrzycą.

Tegorocznym targom towarzyszyło wiele budzących ogromne zainteresowanie wystaw zwierząt. 416 kocich piękności ubiegało się o tytuł Best in Show 44 i 45 Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych. 120 świnek morskich kilkunastu ras prezentowało się podczas 9 Międzynarodowej Wystawy Rasowych Świnek Morskich, około 50 szczurów wystąpiło na 5 Ogólnopolskiej Wystawie Szczurów Rasowych, a kilkadziesiąt myszek – na 8 Międzynarodowej Wystawie Myszy Rasowych. Wielbiciele ptaków mogli podziwiać m.in. papugi, kanarki, łąkówki, zeberki, mewki. Dzieci i dorośli w minizoo obserwowali m.in. skunksa, jeża i tchórzofretkę. Podczas targów odbyły się także imprezy związane z obchodami 100-lecia akwarystyki w Polsce – wykłady, warsztaty oraz wystawa zbiorników dekoracyjnych.

Wśród wystawców pojawili się wolontariusze z psami z Fundacji „Ama Canem” z Łodzi oraz Fundacji Dogtor z Gdyni, którzy informowali o tym, czym jest dogoterapia. W sobotę i niedzielę wielbiciele psów podziwiali czworonogi biorące udział w Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych zorganizowanej przez Polski Klub Psa Rasowego, pod patronatem Federacion Canina International. O tytuł Best in Show i Mistrza Polski ubiegało się ponad osiemdziesiąt czworonogów z Polski i Niemiec. Tytuł Best in Show zdobył trzyletni, berneński pies pasterski o imieniu Hores Królowie Nocy, należący do Marzeny Ślusarskiej. Bez wątpienia jedną z najbardziej efektownych prezentacji był konkurs par „Pies i właściciel”. W tej konkurencji pary prezentowały się w przebraniach. Największy aplauz i zwycięstwo przypadło Łukaszowi Cichoniowi z yorkshire terrierem Jerrickoo, którzy pojawili się w kostiumach… łaciatych krów!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments