Mozart Salmy Hayek zastrzelony z wiatrówki

fot. Instagram/Salma Hayek

Od 19 lutego Salma Hayek jest pogrążona w smutku i żałobie po stracie jednego ze swoich ukochanych czworonogów, psa w typie owczarka niemieckiego o imieniu Mozart. Pupila znaleziono martwego na jej ranczu w stanie Waszyngton ze śmiertelną raną postrzałową.

Popularna aktorka Salma Hayek była zrozpaczona, kiedy znaleziono jej „najbardziej kochanego i wiernego przyjaciela” na drodze prowadzącej do domu na terenie jej rancza w stanie Waszyngton. Wszystko wskazywało na to, że pies został postrzelony. Pełen żalu wpis aktorka zamieściła na Instagramie. Wyraziła w nim zdziwienie, że ktoś mógł zabić psa, który przez dziewięć lat swojego życia nikogo nie zaatakował ani nie ugryzł i na pewno „nie zasłużył na powolną i pełną bólu śmierć”. Mozart był jednym z jej dziewięciu psów, a jego poród, jak napisała na Instagramie, osobiście odbierała od jego matki.

Po paru dniach dochodzenia okazało się, że to sąsiad aktorki strzelił z wiatrówki, by rozdzielić walczące psy, wśród których były jego dwa owczarki, ale także Mozart. Psy rozbiegły się. Niestety, śrut pechowo uszkodził tętnicę i Mozart wykrwawił się w drodze do domu. Sąsiad tłumaczył się, że nie miał nawet świadomości, że postrzał mógł być śmiertelny. Uznano więc zdarzenie za nieszczęśliwy wypadek. Niemniej można mieć wątpliwości, czy strzelanie do psa z wiatrówki było adekwatnym zachowaniem w takiej sytuacji.

Salma Hayek, znana meksykańska aktorka mieszkająca ze swoim mężem miliarderem w Stanach Zjednoczonych, jest prawdziwą miłośniczką zwierząt. W jej posiadłości swój dom mają konie, alpaki, papugi, rybki, indyki, króliki, kurczaki, kot, chomik i dziś, po stracie Mozarta, osiem psów. Aktorka często przygarnia bezdomne psy z ulicy. Ostatni zwierzak z ulicy trafił do niej w listopadzie zeszłego roku. Kiedy tylko Salma Hayek nie jest zajęta na planie filmowym, z dużą troską opiekuje się swoim niemałym stadkiem. Na filmikach widać wyraźnie, że jest z nimi naprawdę blisko związana. PK

 

This is Cinnamon, an alpaca that was born in my animal sanctuary.

Film zamieszczony przez użytkownika Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments