Na zimę dla Palucha


W ostatni listopadowy weekend wszyscy ludzie o wrażliwych sercach, którzy odwiedzali Centrum Handlowe Janki, mogli wesprzeć schronisko na Paluchu.

Fundacja Społeczno-Kulturalna „Blask” po raz drugi zorganizowała imprezę charytatywną na rzecz zwierząt przebywających w schronisku na Paluchu. Przez dwa dni kosze zapełniały się workami i puszkami z karmą. Można też było przynosić koce, legowiska, miski, kuwety czy klatki. Wolontariuszki z klasy Vd szkoły podstawowej w Raszynie: Ewelina, Patrycja, Ola, Klaudia i dwie Karoliny, które przyjechały do Janek pod opieką swojej nauczycielki Alicji Olszak, zbierały datki dla porzuconych czworonogów.
Do przyłączenia się do akcji zachęcali prezes fundacji „Blask”, piosenkarka Danuta Stankiewicz (właścicielka adoptowanej kundelki Sary), dziennikarz i prezenter Zygmunt Chajzer, aktor Maciej Damięcki i wójt gminy Raszyn Janusz Rajkowski.
Maciej Damięcki, w którego domu mieszkają 17-letni kot Budyń i 10-letni westik Fax, mówił: – Stawiając w Wigilię na stole puste nakrycie dla zbłąkanego wędrowca, pamiętajmy, że także zwierzęta potrzebują pomocy. Jeśli nie możemy im pomóc, adoptując je, wrzućmy choć wdowi grosik do skarbonki.
Wójt Janusz Rajkowski nie tylko wspiera schronisko na Paluchu, ale i sam przygarnia psy. W jego domu mieszka od ponad roku kundelek Szczęściarz znaleziony jako kilkumiesięczny szczeniak w zaspie podczas konnej przejażdżki po lesie. Janusz Rajkowski zaopiekował się też pieskiem wyrzuconym z okna samochodu na parking. Czworonóg mieszka teraz w domu jego matki.
Dyrektor schroniska na Paluchu Wanda Dejnarowicz, zachęcając do ofiarności, podkreślała: – W miarę potrzeb dzielimy się tym, co od państwa otrzymujemy, z innymi schroniskami.
Drugiego dnia na miniestradzie w Jankach wystąpiła młodzież z Klubu Tańca Towarzyskiego „Brawo” w Raszynie.
Sponsorem wydarzenia było Eurozoo, a patronem medialnym miesięcznik „Mój Pies”. (MC)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments