Najbrzydszy pies świata 2016 wybrany


Suczka Sweepee Rambo, mieszaniec chihuahuy i grzywacza chińskiego, wygrała tegoroczny konkurs na najbrzydszego psa świata organizowany w Petalumie w Kalifornii. Nagrodę w wysokości 1500 dolarów opiekun suczki chce przeznaczyć na leczenie nowopowstałego guza na jej dziąsłach.

Od 28 lat Amerykanie organizują konkurs dla właścicieli czworonogów, w którym zwycięzcą zostaje najbrzydszy, najbardziej pokraczny pies. Opiekunowie takich zwierzaków zjeżdżają się z całego kraju, często z bardzo odległych miejscowości, by na terenie targów Sonoma-Marin w Petalumie w Kalifornii zaprezentować swoje „piękności”, ale także by kibicować znajomym i rodzinie. Jest dużo śmiechu i radości, bo to przecież zabawa, ale warto zauważyć, że brzydkie, czasem wręcz odrażająco wyglądające zwierzaki są przez swoich właścicieli kochane ponad wszystko.

W tym roku zaszczytny tytuł „World’s Ugliest Dogprzypadł w udziale 17-letniej Sweepee Rambo, mieszańcowi chihuahuy i grzywacza chińskiego. Suczka pokonała szesnastu pięknych inaczej czworonożnych rywali. To był jej trzeci udział w tym konkursie i w myśl powiedzenia „do trzech razy sztuka”, tym razem się udało. Sędziów urzekła jej szczególna „uroda”, a najbardziej blond irokez i pokraczne jak u żaby nogi.

Sweepee jest już ślepa i musi używać psich pieluszek. Ma kłopoty z poruszaniem, a więc jej pan, Jason Wurtz, nosi ją wszędzie na rękach. Jason przyjechał do Petalumy obszernym vanem, przywożąc ze sobą fanów i rodzinę. Jechał aż siedem godzin z odległego miasteczka Encino.

Aż trudno uwierzyć, że zwycięska suczka, chociaż schorowana, przeżyła aż tyle lat. Jest jednak otoczona wyjątkową miłością swojego pana. Jason dostał ją przed laty w prezencie od byłej żony i wtedy, patrząc na jej okropny pysk, długo zastanawiał się, czy to rzeczywiście jest pies, czy jakiś potwór. Ale jak sam wspomina, nie miałby serca się jej pozbyć. Zdobytą 24 czerwca nagrodę w wysokości 1500 dolarów zamierza przeznaczyć na leczenie guza, który ostatnio wyrósł na dziąsłach Swepee. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments